Lokomat Pro - Yürüme Robotu

Lokomat® Pro, bacakları tamamen felç olan veya ağır etkilenmiş çocuk ve yetişkin hastalarda bile vucüt ağırlığı destek sistemi ile hastaya özel olarak ayarlanabilen eksoskeleton (giyilebilir dış iskelet) tarafından fizyolojik yürüyüş eğitimi sağlayan dünyanın önde gelen robotik cihazıdır.

Lokomat, felç ve diğer nörolojik hastalıklar ile beraber ortopedik yaralanmalardan sonra hastaların klasik fizik tedavi türlerinden çok daha hızlı bir şekilde tekrar yürümelerini ve bacak fonksiyonlarını geri kazanmalarını sağlamak için teknoloji ve sanal gerçekliği birleştirerek çalışan bir nörorehabilitasyon cihazıdır.Lokomat® Pro ile oldukça yoğun ve tekrarlayıcı etkili tedavi hasta iyileşme potansiyelinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar.

Hastanın aktivitesi Lokomat® Pro’nun duyusal geribildirim sistemi ile hasta yürürken çok hassas sensörler tarafından kaydedilen kas aktiviteleri bilgisayar monitöründen görüntülenir ve hastaya kendi yaptıkları aktivite hakkında doğrudan, görsel geri bildirim alarak desteklenir.

Lokomat, sürekli geri bildirim ve terapi değerlendirmesi ile en fizyolojik yürüyüş modelini sunar. Dizler ve kalça ortezleri üzerindeki sensörlerle yapılan hassas ölçüm, hastanın çabasını değerlendirir ve vücudun belirli harekete verdiği her bir tepkiyi monitörde sunar.

Lokomat ile Yürüme Eğitiminin Avantajları:

Daha uzun ve daha yoğun tedavi seansları
Her hastaya özel olarak ayarlanabilen dış iskelet ile en doğru yürüyüş paterni
Gerektiğinde hastanın yeteneklerine göre eğitim zorluklarının şekillendirmesi
Heyecan verici oyunlar ile hastanın motivasyon ve çabasının artırılması
Yürüme hızında iyileşme
Fonksiyonel hareketlilik ve dengede artış
Kardiyovasküler kondisyonda gelişme
ARA