https://www.neuroverseclinic.com/wp-content/uploads/2023/10/IMG_4638-e1696838370935.jpg

Multiple Skleroz Tedavisi

Multipl skleroz (MS), beyninizi, omuriliğinizi ve gözlerinizdeki görme sinirlerini etkileyerek görme, denge, kas kontrolü ve diğer temel vücut fonksiyonlarında sorunlara neden olabilir.

MS otoimmun (bağışıklık sisteminin insanın kendi vücuduna saldırması) seyreden bir hastalıktır. 20-40 yaş arasında sıklıkla gözlenir. Kadınlarda sıklık biraz daha fazladır. MS hastalığının birçok çeşidi olmasına rağmen en sık görülen formu ataklarla giden ataklar arasında da kişinin durumunun sabit kaldığı formdur.

MS hastalığında klasik olarak görülen lezyonlar beyin ve omurilikte saptanabilen MS plaklarıdır. Plakların yer aldığı bölgeye göre hastaların şikayetleri farklılık göstermektedir. Bu plaklar beyin ile vücudun geri kalanı arasında iletişim sorunlarına neden olur ve kişinin şikayetleri ortaya çıkar.

Bu nedenle MS hastalarımızda, esasen her hasta için ayrı ayrı en iyi tedaviyi belirliyoruz. MS tedavisi yoğun, hastayı yormadan uygulanan, hastalığın seyrini değiştirmeyi amaçlayan ve semptomları yönetmeye yardımcı olarak planlanmaktadır.

Erken tedavi
Multi-disipliner bakım
Robotik cihazlar ve sanal gerçeklik teknolojileri
Bireysel yoğun ve kapsamlı tedavi
Haftalık değerlendirme
24 saat doktor gözetimi
ARA