Armeo Spring – El ve Kol Robotu

Armeo Spring®, inme geçirmiş veya kol fonksiyonları bozuk hastalarda etkilenen kol, ön kol ve bilekte işlevlerin geri kazanılmasına yardımcı olur. Armeo Spring®, hastanın kolunu destekleyerek ağırlığını azaltan ve kolun aktif hareketini 3 boyutlu uzayda büyüten bir eksokeletondur (giyilebilir dış iskelet).

Üst ekstremite için ayarlanabilir bir süspansiyon sistemi ile hastanın kolunun rahatlatılması ve sanal gerçeklik uygulamaları ile egzersizlerin eğlenceli bir şekilde tamamlanabilmesi için hastanın mevcut kuvvet, eklem hareket açıklığı ve koordinasyon fonksiyonlarının etkinleştirmesini sağlar.

Armeo özeldir çünkü en küçük kol hareketlerini bile kaydeder, programlanmış video oyunları üzerinde çalışırken hastaların motorik becerilerini ve koordinasyonunu tahmin eder.

Ayrıca yerleşik sensörler, tüm egzersiz boyunca her eklemdeki bir hareketi kaydeder ve ardından bunları, hastanın ilerlemesini tahmin etmek, karşılaştırmak veya belgelemek için kullanmak üzere bir bilgisayara depolar.

Armeo Terapi konsepti, motive edici ve ilham verici bir ortamda fonksiyonel, göreve özel, kendi kendini yöneten ve yoğun hareket terapisini destekler. Ciddi şekilde bozulmuş hastalar bile, sürekli bir terapistin varlığı olmadan bağımsız olarak pratik yapabilir ve bu da hastaların tamamen iyileşme potansiyeline sahip olmalarını sağlar.

Armeo ile El-Kol Eğitiminin Avantajları:

Her hastaya özel olarak ayarlanabilen ergonomik dış iskelet ile fonksiyonel hareket terapisi
Daha uzun ve daha yoğun tedavi seansları
3 boyutlu kol ve el terapisi
Gerektiğinde hastanın yeteneklerine göre eğitim zorluklarının şekillendirmesi
Heyecan verici oyunlar ile hastanın motivasyon ve çabasının artırılması
Hasta ilerlemesinin objektif analizi ve belgelenmesi için değerlendirmeler
ARA